بازیکن میلیاردی حق ندارد قهر کند و برود!  چرا مدیرعامل استقلال با بازیکن سرکش برخورد نمی‌کند؟  فکری نباید به جمع هواداران می‌رفت

تاریخ : یکشنبه ، 3 اسفند 1399

سرویس ورزش مشرق – بروز پاره ای اختلافات بین برخی از بازیکنان استقلال با کادر فنی و بالاخص محمود فکری موجب شد تا در این مدت گمانه زنی هایی در رابطه با کم کاری برخی بازیکنان استقلال در دیدار با سپاهان عنوان شود. این موضوع پس از رفتار غیرورزشی وریا غفوری در دیدار با نساجی مازندران و پرت کردن بازوبند به زمین و خروج بدون هماهنگی اش از زمین و استادیوم همه و همه استقلال را با بحرانی ناخواسته مواجه کرد تا تیم صدر جدولی در هفته آخر تا رده سوم جدول سقوط کند.

علی موسوی در گفت و گو با مشرق، درباره بازیکن سالاری و حواشی که در این مدت در تیم استقلال بوجود آمده بود به مدیرعامل باشگاه ایراد گرفت.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* چرا اوضاع استقلال در این اواخر به هم ریخته شد؟

- در کل به ویژه در این یک ماه اخیر هواداران استقلال از وضعیت تاکتیکی و سیستم بازی تیم رضایت نداشتند و بارها این موضوع را به اشکال مختلف عنوان می کردند تا دلواپسی شان را بروز بدهند که در یکی دو بازی آخر به اوج خودش رسید. به ویژه وقتی در بازی با سپاهان باختند و صدر جدول را هم از دست دادند باعث شد تا احساسات هواداران جریحه دار شود. فضای مجازی هم که مزید بر علت شده بود تا با گزینه کردن یک روز در میان امیر قلعه نویی، فرهاد مجیدی و یکی دو نفر دیگر تمرکز کادر فنی را برهم بریزند.

* واکنش فکری درست بود؟

- اتفاقا برعکس او نباید به جمع هواداران می رفت. فکری به جای اینکه خونسردی اش را حفظ کند شروع کرد به حرف زدن و این برای تیمی که ۳۰ میلیون طرفدار دارد و کلی نظرات متفاوت خیلی سخت است که یک مربی بتواند جواب همه را بدهد و همه را راضی نگه دارد.

* پس باید چکار می کرد؟

- باشگاه باید در این مدت یک نفر را به عنوان سخنگو انتخاب می کرد تا همه نقطه نظرات کادر فنی و مدیریت را برای مردم بازگو کند. با این روش هم چند صدایی نمی شد و هم باشگاه می توانست خیلی راحت مواضعش را پیش ببرد.

* از کادر مدیریتی چه توقعی می رفت که انجامش ندادند؟

- آنها باید قاطع حرف بزنند. اگر محمود را می خواهند باید با قاطعیت پشتش می ایستادند و اگر هم او را نمی خواستند باید بدون اتلاف وقت او را کنار می گذاشتند این مسایل برای تیمی با ۳۰ میلیون هوادار رودربایستی برنمی دارد. ولی هیچ یک از این اتفاقات رخ نداد. هم فکری با مردم سرشاخ شد و هم مدیریت پشت سرمربی را پر محکم نگرفت.

* به عنوان پیشکسوت استقلال چه توقعی از مدیران باشگاه داشتید؟

- مدیرعامل باید قاطعانه مقابل بازیکنان خاطی بایستد. مدیرعامل اگر قاطع بود به بازیکنی اجازه نمی داد که بازیکن سرکشی کند. کسی که قرارداد چند میلیاردی می بندد باید به قواعد باشگاهش پایبند باشد نه اینکه با حاشیه سازی باشگاه را زیر سئوال ببرد. من تعجب می کنم چطور بازیکن به خودش اجازه می دهد قهر کند. یا یکمرتبه چند بازیکن همزمان سرما می خورند! رونالدو با آن عظمتش اگر یک جلسه دیر به تمرین برود یا غیبت کند جریمه می شود. متأسفانه در باشگاه استقلال هیچ چیز سرجایش نیست. کسانی که این همه پول می گیرند نباید به ضرر باشگاه کار کنند.

* منظور شما وریا غفوری است که در بازی با نساجی آن رفتارها را کرد؟

- من نمی خواهم از بازیکنی اسم ببرم ولی گاهی در طول یک فصل پیش می آید که بازیکنی از موضوعی ناراحت است و شرایط نرمال همیشگی اش را ندارد ولی باشگاه باید با این بازیکن حرف بزند. بازیکنی که باشگاه چندین میلیارد تومان بابتش هزینه کرده باید بماند و به تیم کمک کند چون بابتش پول گرفته است و باید در ازای مبلغ بالایی که می گیرد به باشگاهش خدمت کند. باید کمک حال تیم باشد.

* با سومی استقلال در جدول و اوجگیری دوباره پرسپولیس و نتایج سپاهان می توان امید داشت که استقلال دوباره به صدر برگردد؟

- باز هم می گویم که در یک ماه اخیر ایرادهای زیادی به سیستم و بازی استقلال گرفته شد که فکر می کنم پربیراه هم نبود. استقلال الان می تواند با یک برد و کسب ۳ امتیاز به صدر بچسبد ولی این مستلزم آن است که استقلال بیشتر از قبل به تمرینات اختصاصی با بازیکنانش بپردازد و نقاط ضعفش را از بین ببرد. اگر این مسایل را انجام بدهد استقلال باز هم می تواند بخت قهرمانی باشد.

منبع : مشرق نیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید