نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی همراه است

تاریخ : یکشنبه ، 26 بهمن 1399

بررسی سه مطالعه بزرگ در مورد بیماری قلبی نشان می دهد که نوشیدن یک فنجان قهوه کافئین دار یا بیشتر با کاهش ریسک نارسایی قلبی مرتبط است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، نوشیدن قهوه بدون کافئین چنین فایده‌ای ندارد و حتی ممکن است با افزایش ریسک نارسایی قلبی مرتبط باشد.

با این حال محققان عنوان می‌کنند هنوز نمی‌توان با قاطعیت گفت که افزایش مصرف قهوه همانند ترک سیگار، کاهش وزن یا ورزش کردن برای حفظ سلامت قلب مفید است.

«دیوید کائو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلورادو، در این باره می‌گوید: «درحالیکه سیگار کشیدن، سن و فشارخون بالا از مهم‌ترین فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی هستند، فاکتورهای پرخطر شناسایی نشده بیماری قلبی همچنان وجود دارند.»

محققان در این مطالعه، داده‌های سه تحقیق بزرگ شامل بیش از ۲۱ هزار آمریکایی را که حداقل ۱۰ سال تحت نظر بودند مورد بررسی قرار دادند.

نتایج تحقیق نشان داد در هر سه مطالعه، در افرادی که یک فنجان یا بیشتر قهوه کافئین دار مصرف کرده بودند کاهش بلندمدت خطر نارسایی قلبی مشاهده شد.

همچنین ریسک نارسایی قلبی در طول چندین دهه به ازای نوشیدن هر فنجان قهوه در روز، ۵ تا ۱۲ درصد کاهش می‌یابد.

نتایج نشان داد خطر نارسایی قلبی در مورد افرادی که یک فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند تغییری نداشت، اما در افرادی که حداقل ۲ فنجان در روز قهوه می‌نوشیدند حدود ۳۰ درصد کمتر بود.

منبع : مهرنیوز

گزارش مشکل


نظر خود را بگذارید